Spacáky

Od jednoduchých letných spacákov až po expedičné páperové spacáky. Nájdeš tu aj spacáky pre detváky.

 

Pretože určenie ideálnej teploty spacieho vaku, ktoré vám bude vyhovovať je veľmi ťažké dalo by sa povedať, že u každého človeka je táto teplota iná, nižšie vám predkladáme krátky výťah z normy EN 13537:


        Maximálna teplota - horná hranica rozsahu komfortu; teplota, pri ktorej sa čiastočne neprikrytí užívateľ spacieho vaku (normálny muž) príliš nepotí. V praxi je toto  vpodstate nevyužiteľná informácie a preto sa väčšinou  neuvádza. Zjednodušene hovorí, že vám v zimnom spacáku v lete bude neznesiteľné teplo.
        Komfortná teplota - spodná hranica rozsahu komfortu, pri ktorej užívateľ spacieho vaku v uvoľnenej polohe tela, napr.v polohe na chrbte je celkovo v tepelnej rovnováhe a nepociťuje chlad (vzťahuje sa na normálnu ženu a na normálne podmienky použitia).
        Limitné teplota - spodná hranica pri ktorej užívateľ spacieho vaku v skrčenej polohe tela je celkovo v tepelnej rovnováhe a práve nepociťuje chlad (vzťahuje sa na normálneho muža a na normálne podmienky použitia).
        Extrémna teplota - spodná extrémna teplota kde je nebezpečenstvo poškodenia zdravia podchladením (vzťahuje sa na normálnu ženu a na normálne podmienky použitia). Ide o teplotu, ku ktorej neradno sa približovať a v norme je zahrnutá skôr ako ohraničenie tabuľky.

Kategórie

Najpredávanejšie

Výrobcovia