kniha Zemplín z neba

Prinášame vám veľkolepé divadlo nespútanej prírody, ktoré sa naskytlo vidieť pilotovi lietadla. Prinášame vám Zemplín v celej jeho kráse. Najväčší slovenský región, jed..

Množstvo :
  • Kód: SKU 9788081441080
  • Výrobca: CBS
  • Dostupnosť: 2-5 dní

Prinášame vám veľkolepé divadlo nespútanej prírody, ktoré sa naskytlo vidieť pilotovi lietadla. Prinášame vám Zemplín v celej jeho kráse. Najväčší slovenský región, jedinečný svojou rozmanitosťou, akej inde na Slovensku niet. Vychutnajte si ho plnými dúškami. Z neba!

 

Zemplín tak ďaleký, tak krásny! Región turistami trochu opomínaný, no o to väčšiu krásu zočíte pri jeho návšteve. Od nádhernej, miestami úplne nedotknutej panenskej prírody, cez impozantné hrady, všadeprítomný folklór až po dobrosrdečných, ústretových a veselých ľudí.

Na leteckých fotografiách vám predstavíme Karpatské bukové pralesy, prírodnú perlu regiónu, ktoré sú zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Z výšky sa môžete sami presvedčiť o ich nepreniknuteľnosti a nedotknutosti. Označované sú za vrchol prírodného ekosystému. Neobídeme ani kultúrne pamiatky zo zoznamu UNESCO, ktorými sú drevené kostolíky, či unikátne múzeum Andyho Wahola v Medzilaborciach. Vychutnáme si tiež najdlhší oblúkový viadukt v strednej Európe, ktorý vedie ponad Hanušovce nad Topľou a spája Šariš so Zemplínom, hrad Čičavu, kaštieľ v Humennom a mnoho ďalšieho. V lete vynikajúco osviežia vody Veľkej Domaše a Zemplínskej Šíravy. No a čo po náročnom dni poteší viac, ako pohárik vynikajúceho a svetoznámeho tokajského vínka z viníc Tokaja?

Aj keď sa Zemplín rozdeľuje na Horný Zemplín, ktorého územie spadá pod Prešovský kraj a Dolný Zemplín, patriaci ku Košickému kraju, spoločne ho preletíme ako jeden celok.
Táto kniha vznikla preto, aby predstavila všetkým ľuďom krásy Zemplína pohľadom z neba ako ich majú možnosť vidieť len vtáci, alebo piloti lietadiel.

Čím je kniha Zemplín z neba výnimočná?

  • obsahuje vyše 100 leteckých fotografií z regiónu Zemplín (Horný a Dolný Zemplín)
  • fotografie boli fotené z lietadla v rôznych ročných obdobiach
  • fotografie vznikali niekoľko rokov, a kniha vám ich ponúka v jenom celku
  • je v slovenskej a anglickej mutácii
  • je vhodná ako hodnotný darček, prezentačný predmet, prípadne učebná pomôcka

Kniha je súčasťou unikátnej edície leteckých kníh Slovensko z neba. Autori knihy vám svoju vášeň k lietaniu a pre fotografovanie prerozprávajú prostredníctvom týchto kníh cez dych vyrážajúce letecké zábery.

 

Dátum vydania 2016

Vydanie 1. vydanie

Formát (rozmer) 250 x 170 mm

Počet strán 192

Jazyk slovenský, anglický

EAN 9788081441080

Väzba pevná

Autor Milan Paprčka

 

Kategórie

Výrobcovia