kniha Turiec a Kremnicko z neba

Videli ste niekedy Martinky, Váh alebo malebnú Kremnicu z lietadla? Viete ako vyzerá Kľak z výšky 3 000 m? Objavte tento nádherný kút Slovenska z neba!

 

Množstvo :
  • Kód: SKU 9788081441172
  • Výrobca: CBS
  • Dostupnosť: 2-5 dní

Videli ste niekedy Martinky, Váh alebo malebnú Kremnicu z lietadla? Viete ako vyzerá Kľak z výšky 3 000 m? Objavte tento nádherný kút Slovenska z neba!

 

„Turčianska záhrada“, ktorej centrom je mesto Martin, ponúka rozmanitosť a neopakovateľné rozprávkové scenérie. Martin, to predovšetkým znamená históriu – Matica slovenská a Slovenská národná knižnica. Z neba pôsobia ešte dôstojnejšie a významnejšie. Múzeum slovenskej dediny v Martine je zas najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. Turiec to nie je iba história, ale hlavne príroda.

Martinské hole a Valčianska dolina sú známe a kvalitné lyžiarske strediská. K Turcu neodmysliteľne patria ovčiarstvo a salašníctvo. Milovníci turistiky budú uchvátení vrchmi Ostrá, Kľak, Krížna či Tlstá. Podmanivá je aj Gaderská dolina a Kráľova studňa.

Niekdajší význam hradov Sklabiňa, Blatnica a Zniev môžeme už len iba tušiť avšak Kalvária nad Kláštorom pod Znievom, ktorej dominuje Kostol sv. Kríža nie je žiadna ruina, ale pokojné a krásne miesto aj na rozjímanie. Kremnica a jej okolie to je predsa baníctvo a najstaršia dodnes existujúca mincovňa na svete. Slovenský Semmering – železničná trať Zvolen – Kremnica – Diviaky patrí medzi najkrajšej železničné trate na Slovensku.

Všetky tieto krásy si vychutnáte, rovnako ako by ste boli pilotom či fotografom, ktorí pre vás zostavili tieto nádherné zábery do jedinečnej knihy. Aj napriek tomu, že fotografie boli vytvárané v priebehu dlhšieho času, ukážeme vám to najkrajšie, čo sa podarilo nafotiť. No a môžete si to pozrieť celé a hneď.

Čím je kniha Turiec a Kremnicko z neba výnimočná?

  • obsahuje vyše 100 leteckých fotografií Turca a regiónu v okolí Kremnice
  • fotografie boli fotené z lietadla v rôznych ročných obdobiach
  • fotografie vznikali niekoľko rokov, a kniha vám ich ponúka v jenom celku
  • je v slovenskej a anglickej mutácii
  • je vhodná ako hodnotný darček, prezentačný predmet, prípadne učebná pomôcka

Kniha je súčasťou unikátnej edície leteckých kníh Slovensko z neba. Autori knihy vám svoju vášeň k lietaniu a pre fotografovanie prerozprávajú prostredníctvom týchto kníh cez dych vyrážajúce letecké zábery.

 

Dátum vydania 2016

Vydanie 1. vydanie

Formát (rozmer) 250 x 170 mm

Počet strán 176

Jazyk slovenský, anglický

EAN 9788081441172

Väzba pevná

Autor Milan Paprčka a Simona Nádašiová

 

Kategórie

Výrobcovia