kniha Horná Nitra z neba

Vedeli ste, že Slovensko je skutočná hradná veľmoc? Región Horná Nitra vás o tom presvedčí! Ale môžete si tu užívať aj blahodarné účinky kúpeľov, či aktívne oddychova..

Množstvo :
  • Kód: SKU 9788081440984
  • Výrobca: CBS
  • Dostupnosť: 2-5 dní

Vedeli ste, že Slovensko je skutočná hradná veľmoc? Región Horná Nitra vás o tom presvedčí! Ale môžete si tu užívať aj blahodarné účinky kúpeľov, či aktívne oddychovať v krásnej prírode. Tak sa poďme na tento región pozrieť trochu nevšedne. Z neba.

 

Slovensko je hradná veľmoc a región Horná Nitra je toho jasným dôkazom. Hrady, zámky a aj kaštiele kam len oko dovidí. Najvýznamnejším, najrozprávkovejším a najnavštevovanejším je Bojnický zámok. Je postavený podľa vzoru francúzskych zámkov na rieke Loira. Preleťme o čosi ďalej a odhaľme kedysi nedobytný Oponický hrad, ktorý dal podľa povesti postaviť sám Svätopluk, ďalej nahliadnime na Topoľčiansky hrad, Uhrovský hrad či kaštieľ v Brodzanoch.

Určite vám nedajú spávať ani pohľady z neba na rozhľadňu na vrchu Marhát, Strážovské vrchy, Vtáčnik, Malú Maguru, a tiež vrchy Rokoš a Temeš. Skalolezci tu majú svoj lezecký raj, či je to Biely kameň, Hrádok, Kláštorská skala, Veľký a Malý Grič. Dolina Remata zas ukrýva lyžiarske stredisko.
A toto je len časť zaujímavých miest, ktoré vám prinášame pohľadom pilota a fotografa, ktorí vám odhaľujú Slovensko kúsok po kúsku. Aby vznikli tieto nevšedné fotografie, museli spolu nalietať desiatky hodín. Vedzte, že to robili s radosťou, aby sa mohli s Vami podeliť o svoje zážitky. A vy sa podeľte o tieto krásne zábery z tejto knihy so svojimi priateľmi či známymi.

Čím je kniha Horná Nitra z neba výnimočná?

  •   obsahuje vyše 100 leteckých fotografií Hornej Nitry a blízkeho okolia
  •   fotografie boli fotené z lietadla v rôznych ročných obdobiach
  •   fotografie vznikali niekoľko rokov, a kniha vám ich ponúka v jenom celku
  •   je v slovenskej a anglickej mutácii
  •   je vhodná ako hodnotný darček, prezentačný predmet, prípadne učebná pomôcka


Kniha je súčasťou unikátnej edície leteckých kníh Slovensko z neba. Autori knihy vám svoju vášeň k lietaniu a pre fotografovanie prerozprávajú prostredníctvom týchto kníh cez dych vyrážajúce letecké zábery. Doprajte si úchvatné zážitky z Hornej Nitry, ktoré sa dajú vychutnať len z lietadla!

 

Dátum vydania 2016

Vydanie 1. vydanie

Formát (rozmer) 250 x 170mm

Počet strán 144

Jazyk slovenský, anglický

EAN 9788081440984

Väzba pevná

Autor Milan Paprčka a Simona Nádašiová

 

Kategórie

Výrobcovia