membránové nohavice Pinquin Alpin S A.C.D modré

Membránové nohavice z dvojvrstvového laminátu A.C.D.

 

 

Určenie: Vysokohorská turistika, skialpinismus, trekking

 

&n..

Množstvo :
  • Kód: PNG-PT-3244
  • Výrobca: Pinguin
  • Dostupnosť: 3-7 dní
:

Farba :

Membránové nohavice z dvojvrstvového laminátu A.C.D.

 

 

Určenie: Vysokohorská turistika, skialpinismus, trekking

 

 

Vrchnú vrstvu laminátu tvorí kvalitný odolný Nylon 6, exponované miesta na vnútornej strane nohavíc sú navyše vystužená, čo zvyšuje ich odolnosť voči oderu.

Vďaka použitej membráne sú nohavice vysoko vodeodolné a zároveň vysoko priedušné.

Vrecká sú opatrené vodeodolnými zipsami YKK Waterproof, rovnako ako do polovice lýtok rozopínateľné nohavice.

Podšívku nohavíc tvorí sieťovina, ktorá výrazne zvyšuje komfort nosenia a zároveň zvyšuje odolnosť membrány.

Súčasťou nohavíc aj jednoduché traky, ktoré sa upínajú pomocou suchého zipsu a opasok so štýlovou kovovou sponou.

 

Materiál A.C.D. membrane 2L, Nylon 6

Zipsy YKK Waterproof

Vodný stĺpec 20000 mm H2O

Paropriepustnosť 25000 g H2O / m2 * 24h

Hmotnosť (M) 566 g

opasok Áno

Počet vreciek 3

Rozopnutie nohavíc Áno - do polovice lýtok

Typ Nohavice

použitie Membránové

určenie Unisex

 

Materiály:

A.C.D. membrána 2L  - je hydrofilná membrána, ktorá je lamináciou spojená s vrchným textilným materiálom športového odevu. Tvorí dokonalú ochranu proti nepriazni počasia asúčasne udržuje stálu mikroklímu na povrchu tela v kľude aj pri intenzívnej fyzickej záťaži. Bola vyvinutá pre aktívne športy v prírode a jej parametre uspokoja aj tie najnáročnejšie požiadavky na komfort užívateľa.

- je registrovaná obchodná značka unikátnej membrány renomovaného japonského výrobcu. Firma Pinguin má už viac ako 10 rokov skúseností s jej parametrami, funkčnosťou a životnosťou, čo potvrdzuje správnosť rozhodnutia používať tento dnes tradične osvedčený produkt pre nepremokavé oblečenie značky Pinguin aj naďalej za nových obchodných podmienok pod novou obchodnou značkou ACD (All Climate Dry) membrána.

Materiál, ktorý dýcha. Membrána A.C.D. nemáry, čím sa zásadne líši od klasickej mikroporéznej membrány. Napriek tomu schopnosť prepúšťať (vydýchať) odparený pot dosahuje špičkových hodnôt. To je dané mikroštruktúrou membrány zo špeciálneho polyuretánu (PU), ktorého molekulárna stavba a vzájomné sily medzi molekulami PU a vody sú pre túto funkciu optimálne. Pri telesnej námahe sa človek zahrieva, potí a koncentrácia pary pod jeho odevom narastá. Keď sa molekula vodnej pary dostane do blízkosti membrány ACD, je vtiahnutá medzi molekuly PU a stáva sa dočasne jej súčasťou (tzn. membrána je hydrofilná). Vplyvom vyššej teploty a koncentrácie vodných pár vnútri odevov je odparený pot plynule posúvaný cez membránu. Jedná sa o rovnako prirodzený jav, ako keď voda steká z vyššieho miesta na miesto nižšie položené.

Nepremokavosť a vetruvzdornosť. Mikropóry klasických membrán sa na namáhaných miestach po čase roztiahnu a prepustia vodu. Neporézna A.C.D. memebrána si však udržiava dostatočnú odolnosť k tlaku vody aj po rokoch používania. 100% vetruodolnosť je nevyhnutne nutná pre zachovanie mikroklímy tepelného komfortu užívateľa.

Životnosť a údržba. Typickým neduhom klasických membrán je postupné upchávanie pórov a tým sa zhoršujúcou paropriepustnosťou. Soli tukov obsiahnutých v pote, špina aj pracie prostriedky sa môžu v póroch usadzovať a zanášaťich. A.C.D. membrána týmto netrpí. Možno ju prať v práčke aj bežnými pracími prostriedkami, smie sa šetrne sušiť v sušičke aj žehliť. Nie je vhodné iba používanie aviváže, po vypraní sa odporúča oblečenie nekrútiť, neodstreďovať, len nechať odkvapkať.

https://www.pinguin.cz/editor/filestore/Image/Oble%C4%8Den%C3%AD/technologie/20_25.jpg


Dostupné veľkosti:

modré  L,XL,XXL
 


Tabuľka veľkostí nohavíc zn.Pinguin Alpin S

 

 



 

Kategórie

Výrobcovia