membránová bunda Pinquin ALPIN ACD

Bunda 3 v 1 z dvoj-vrstvového laminátu so sieťkovanou podšívkou.-kratší strih
-hlavný zips YKK s

Množstvo :
  • Kód: PNG-JK-4520
  • Výrobca: Pinguin
  • Dostupnosť: 1-3 dni
:

:

177.00€ 149.00€-16%

Bunda 3 v 1 z dvoj-vrstvového laminátu so sieťkovanou podšívkou.-kratší strih
-hlavný zips YKK s dvoma protismernými jazdcami krytý légami z oboch strán
-kapucňa
nastaviteľná v dvoch smeroch zbaliteľná v golieri
-2
vonkajšie hrudné vrecká s vodoodpudivým zipsami YKK
-2
vonkajšie spodné zipsové vrecká kryté légami
-vnútorné
zipsové vrecko
-odvetranie
zipsami YKK v podpazuší
-anatomicky
tvarované rukávy
-nastaviteľné manžety so
suchými zipsami na rukávoch
-sťahovanie v
páse a na spodnom okraji bundy
-vnútorné odopínateľný snehový pás
-možnosť
pripnutia fleecovej, softshellovej alebo BHB zatepľovacej bundy
-sieťovaná
podšívka
-podlepené švy

Kategória
: Nepremokavé

 

 

 

 

Materiály:

A.C.D. membrána 2L  - je hydrofilná membrána, ktorá je lamináciou spojená s vrchným textilným materiálom športového odevu. Tvorí dokonalú ochranu proti nepriazni počasia asúčasne udržuje stálu mikroklímu na povrchu tela v kľude aj pri intenzívnej fyzickej záťaži. Bola vyvinutá pre aktívne športy v prírode a jej parametre uspokoja aj tie najnáročnejšie požiadavky na komfort užívateľa.

- je registrovaná obchodná značka unikátnej membrány renomovaného japonského výrobcu. Firma Pinguin má už viac ako 10 rokov skúseností s jej parametrami, funkčnosťou a životnosťou, čo potvrdzuje správnosť rozhodnutia používať tento dnes tradične osvedčený produkt pre nepremokavé oblečenie značky Pinguin aj naďalej za nových obchodných podmienok pod novou obchodnou značkou ACD (All Climate Dry) membrána.

Materiál
, ktorý dýcha. Membrána A.C.D. nemáry, čím sa zásadne líši od klasickej mikroporéznej membrány. Napriek tomu schopnosť prepúšťať (vydýchať) odparený pot dosahuje špičkových hodnôt. To je dané mikroštruktúrou membrány zo špeciálneho polyuretánu (PU), ktorého molekulárna stavba a vzájomné sily medzi molekulami PU a vody sú pre túto funkciu optimálne. Pri telesnej námahe sa človek zahrieva, potí a koncentrácia pary pod jeho odevom narastá. Keď sa molekula vodnej pary dostane do blízkosti membrány ACD, je vtiahnutá medzi molekuly PU a stáva sa dočasne jej súčasťou (tzn. membrána je hydrofilná). Vplyvom vyššej teploty a koncentrácie vodných pár vnútri odevov je odparený pot plynule posúvaný cez membránu. Jedná sa o rovnako prirodzený jav, ako keď voda steká z vyššieho miesta na miesto nižšie položené.

Nepremokavosť a vetruvzdornosť. Mikropóry klasických membrán sa na namáhaných miestach po čase roztiahnu a prepustia vodu. Neporézna A.C.D. memebrána si však udržiava dostatočnú odolnosť k tlaku vody aj po rokoch používania. 100% vetruodolnosť je nevyhnutne nutná pre zachovanie mikroklímy tepelného komfortu užívateľa.

Životnosť a údržba. Typickým neduhom klasických membrán je postupné upchávanie pórov a tým sa zhoršujúcou paropriepustnosťou. Soli tukov obsiahnutých v pote, špina aj pracie prostriedky sa môžu v póroch usadzovať a zanášaťich. A.C.D. membrána týmto netrpí. Možno ju prať v práčke aj bežnými pracími prostriedkami, smie sa šetrne sušiť v sušičke aj žehliť. Nie je vhodné iba používanie aviváže, po vypraní sa odporúča oblečenie nekrútiť, neodstreďovať, len nechať odkvapkať.

- Nylon 6

 

Vodný stĺpec: 20 000 mm H2O
Paropriepustnosť: 25 000 g H2O / za 24h g.H2O / m2.24h
Zipsy: YKK
Kapucňa: Áno / v golieri
Snehový pás: Áno
Vonkajších / Vnútorné zipsové vrecká: 4/1
Sťahovanie v páse: Áno

 

Dostupné veľkosti:

červená XL

petrolejová modrá XXL

zelená S

 

 

Všeobecná tabuľka veľkostí zn.Pinguin

Kategórie

Výrobcovia